Aquapark Babylon Liberec 2003

 

Posádky autíček:

Čmelda, Iva, Nikča, Natálka, Mára

Kolumb, Šnek, Miko, Maxa

David, Vřeštidlo, Pískle, Štěně

Schizza, Donald, Mrazík, Rádio

Legutkovi, Vřeštidla sestřenice a bratranec

 

Brzy ráno skupinka dětí a rodičů nedočkavě postávala před klubovnou a čekala na příjezd pěti drakoušů… ano tolik nás jelo na tuto výpravu. Konečně byli všichni, naskládali se do autíček a vyrazili po počátečních zmatcích směr Liberec. Cesta ubíhala rychle a každý ji trávil dle svého gusta… čtení knih a Čtyřlístků, vyprávění, hudba, pospávání… Bylo podmračeno a chvílemi padal sníh.

 

Konečně jsme před sebou uviděli očekávanou budovu zábavního centra Babylon a vjeli do spleti parkovacího bludiště. Čekala nás cesta uličkami až před vchod do aquaparku. Po počátečních instrukcích už nebyl nikdo k udržení. Koupili jsme si tedy vstupenku, obdrželi kartu a absolvovali další zkoušku, a to systém šaten. Po převlečení do plavek a osprchování (což holkám trvalo poněkud déle a kluci jim to nezapomněli vyčíst) se před námi otevřel celý „vodní svět“. Proplouvali jsme nejrůznějšími bazénky a chodbami, jeskyněmi s akvárii, vodopády a podvodní hudbou, bojovali proti proudu v kruhovém bazénku, samozřejmě si nenechali ujít všechny tobogány a jelikož nebylo nutné stát dlouhé fronty, dopřávali jsme si tohoto potěšení dosytosti. Chvíle odpočinku jsme trávili ve vířivých vanách, nebo nahřívali své tělo v sauně a vodní páře i s následujícím šokem v podobě ledového jezírka. I s případným hladem se nebylo těžké vypořádat, a to v podobě vlastních zásob, či z nabídky místního občerstvení. Párkrát naše kroky také zavítaly do horního patra mezi vodotrysky a stříleli jsme po sobě vodními pistolemi.

 

Čas utíkal jako zběsilý a nastala doba odchodu, zatím pouze z aquaparku. Navštívili jsme totiž ještě městečko plné malých obchůdků, nejvíce se nám však líbil krámek se sušeným ovocem, oříšky a podobnými dobrotami. Pak nás čekala opět spleť chodeb k našim autíčkům. Nastala jedna z bezva historek, kdy Donald hodil Schizzovi parkovací lístek do větráku v autě a my ho pak dolovali čím se dalo ven. Naštěstí se povedlo.

 

 

Štěně