IQ landia Liberec

Sobota 4. 12. 2017

Vedoucí: Lukyn, Viki, Áďa, Miko, Kachna, Klárka, Benji

Děti: Bára, Motýl, Ema, Terka, Natka, Tom, Kikča, Ája, Anička, Lada, Lukášek

Celodenní výlet do IQ landia Liberec. Sraz byl na vlakovém nádraží v Liberci, pěší cestou jsme vyzvedli Pondělíčkovi z autobusového nádraží a hurá objevovat!

Expozice je opravdu velká. Je to několika patrový dům s vlastním planetáriem! Každá tématická expozice má svůj oddělený prostor. Tématem myslím třeba lidské tělo, přírodní jevy, elektropaprsky, vesmír a jeho zákonitosti, zákony fyziky, chemické reakce, vlastnosti hornin, jak funguje předpověď počasí a spoustu dalšího.

Nejlepší je, že to lze všechno hned prakticky vyzkoušet. Například: snadno zjistíme, že po víceramnné kladce se vyneseme do vzduchu mnohem snadněji, než po jednoramenné. Nebo jak dlouho bychom šlapali na trenažeru jízdního kola, než bychom si nabili telefon. Velká legrace je uvádět zprávy o počasí. Vlastně to není vůbec jednoduché!

Každý tam nalezl to své, co ho baví a zajímá.

Planetárium je kapitola sama pro sebe, kterou jsme i z časových důvodů pro tentokrát vynechali. Přesto jsme se o vesmíru dozvěděli zase několik zajímavostí, tak třeba si je i na dlouho zapamatujeme.

Jsem ráda, že jste všichni vážili cestu až sem k nám na sever!

Těším se na viděnou,

Lůca