Po stopách Rychlých šípů

22.4.2017 v Praze

Vedoucí: Myšák, Benji, Kolumb, Judit, Cinta, Miko, Kachna, Klára, Lůca

Děti: Barča, Motýl, Ema, Krtek, Lada, Lukášek, Natálka, Agátka, Honza, Matěj

Celodenní výlet úzkými uličkami staré Prahy a místy, kde se natáčel film "Tajemství hlavolamu".

Celá trasa byla šifrována, o to bylo trefování nenápadných uliček zajímavější.

Seznam potřeb byla jen svačina a pití na celý den a tužka s papírem na poznámky. Adekvátní obuv a oblečení do deště byli na místě. Bohužel nám opravdu trochu pršelo, naštěstí nic, co bychom nezvládli a výprava se i tak mohla konat v plném rozsahu.

Doprava byla podle potřeb zůčastněných. Jizerská družinka jela autobusem z Liberce a zpět přes Černý most pod mým dohledem, naopak oszenstvo z Kolína a Nymburka přijeli vlakem právě na hlavní nádraží.

Trasu jsem naplánovala od Hlavního nádraží přes Mánesovu, Sady Svatopluka Čecha, Sady bratří Čapků ke škole, Černomořskou kolem strašidelného domu na křižovatku Kočické pro slavnostní slib a do Grébovky! Kde jsme objevovali kouzlo velkého altánu. Myslím, že to byla jedna ze zastávek, na kterou se vzpomíná dodnes.

Následoval sled zeměpisu: Belgickou, Bruselskou, Londýnskou až na Fügnerovo náměstí, kde mimo jiné sídlí Klub českých turistů. Odtud jsme mezi klinikami a vědeckými ústavy hledali kostely: Sv. Kateřiny, Nejsvětější trojice a Sv. Michala i se zahradou. Dále Ostrovní ulicí k domu, kde žil a zemřel autor opony Národního divadla Vojtěch Hynajs. Zákonitě jsme museli projít Divadelní ulicí a objevit Boršov! Záhadný dvůr.

Následuje změť mnoha uliček z Anenského nám. po Ovocný trh. Výběrem nejzajímavější je Zlatá kolem Sv. Jiljí, má ale otevírací dobu. Nebo Havelská vedoucí ke Stavovskému divadlu, Karolinu až po kubistický dům U Černé Matky Boží. Tam jsme prošli Panskou pasáží i ulicí znovu k hlavnímu nádraží.

Přes velkou snahu a zapojení jsme nestihli úsek přes Kampu, tak víme, kam příště. Je tam nejen mnoho míst z natáčení filmu, ale také zajímavostí a trocha té velkoměstské přírody.

Jsem moc ráda, že jsme uskutečnili takovou menší turistiku v rámci objevování našeho hlavního města, něco se dozvěděli, trochu si osvěžili příběhy Rychlých šípů a také základní tábornické znalosti.

Žlutému kvítí zdar!

Lůca