Tajuplný ostrov - voda 2002

 

Nás 9 vyvolených...

...se sešlo u klubovny, naprosto nevědoucích, co se může dít. Ale podle vesel, vest a pádel v kufru Píďova auta, jsme pochopili, že jedeme někam na vodu. Později jsme vyrauchovali, že na Sázavu. Po naložení všech věcí jsme se naložili i my sami. Devět dětí, pádla, vesty, batohy, raft i pálava, to vše v úložném prostoru jedné dodávky. Byla legrace, ale až do té doby, než jsme zjistili, že nemáme víčka od raftu. A to už jsme byli pěkný kousek o Kolína. Nedalo se nic dělat. Museli jsme se vrátit.

 

 

 

Když...

...jsme konečně dorazili do Českého Šternberka, rozpršelo se... a už nepřestalo. Stanovali jsme hen u řeky, na pozemku Kolumbova kamaráda. Byli to starší lidé a hlavně byli velice ochotní. Denně nám sušili mokré či vlhké oblečení, které nám mile rádi sušili (bylo tam také nemálo smradlavých ponožek... FUJ!).

 

No,

a tak jsme nikam nedojeli, a byli jsme nuceni kvůli silnému dešti zůstat stále na místě. V sobotu odpoledne jsmeto už však nevydrželi, a když už jen trochu krápalo, vydali jsme se pěšky do Šternberka, Píďa nám přivezl raft, a my to sfrčeli po řece dolů. Super. Všichni byli nadšení. Večer už jen trochu poprchávalo, tak jsme udělali ohýnek a zpívali s Kolumbem a jeho kytarou.

 

V neděli ráno...

...se konečně vyčasilo. Sbalili jsme všechny svoje věci, naložili je do auta, sebe jsme naložili na taft, kajak a Pálavu a jeli jsme. Všichni jsme se na cestu loděmi báli, ale zároveň jsme se těšili. Jeli jsme 5 hodin. Konec byl až v Sázavě. Cestou jsme museli překonat několik jezů. Někteří s radostí, jiní s panickou hrůzou.

 

Na jezu...

...před Ratajemi jsme přetahovali raft. Ovšem, obráceně, než se má. A tak bylo všechno mokré. Kytara, foťák... HRŮZA.

 

Nakonec...

...jsme dojeli k autu, převlékli se a vyrazili na zpáteční cestu směr Kolín. Vyhládlí jsme stlačili 2 celé chleby a nepočítaně paštik. Chudák Píďa. Auto měl celé podrobené...

 

Utahaní

ale plní zážitků jsme dorazili do Kolína. I přes špatné počasí byla tato výprava bezva

 

Pískle